Dobry Hotel, Gdańsk
Warszawa dla Koneserów

Warszawa dla Koneserów

Wybierz termin
05 gru 2021
06 gru 2021
07 maja 2021

Warszawa to miasto kontrastów, gdzie spotyka się piękno barokowych budowli na starym mieście z nowoczesnymi drapaczami chmur w Centrum. Zniszczona i wymęczona wojną Warszawa potrzebowała wiele czasu i troski, jednak dzisiaj jest piękną stolicą z historią w samym sercu Europy.

Przepływająca przez Warszawę Wisła od lat dzieli ją na lewą i prawą stronę, co znajduje wyraźne odzwierciedlenie w architekturze. Lewostronne, szklane Śródmieście, to miejsce pełne biurowców
i drogich inwestycji, kiedy prawostronna część proponuje klimatyczną, przedwojenną praską zabudowę i otoczenie zieleni. To właśnie tu, na malowniczej ulicy Ząbkowskiej, mieści się hotel Moxy Warsaw Praga, wkomponowany w zabytkową, ale zrewitalizowaną architekturę Warszawskiej Wytwórni Wódki „Koneser”.

Centrum Praskie Koneser  to w rzeczywistości centrum kulturalno-rozrywkowe, które łączy w sobie funkcje mieszkaniowe, handlowe, biznesowe i kulturalne. Znajdziemy tam aż piętnaście znakomitych restauracji różnych kuchni świata, a dla miłośników śpiewu i tańca Syreni Śpiew oferuje finezyjne pokazy burleski. Na miejscu można też odwiedzić muzea, galerie sztuki, targi, koncerty i wystawy. Muzeum Polskiej Wódki to miejsce unikalne na skalę światową, a już wkrótce dostępne będzie tajemnicze Magic Mind Musem. Warto podkreślić, że praskie centrum wspiera młodych artystów, których prace są wystawianie na comiesięcznych wernisażach.

Wychodząc poza kompleks Konesera traficie na ulicę Ząbkowską. Atmosfera w tym miejscu jest jedyna w swoim rodzaju – piękne restauracje z wystrojem z początku XX wieku, małe sklepiki z wielopokoleniową tradycją, stare szyldy pisane po polsku i cyrylicą oraz bazar Różyckiego, na którym można kupić niemalże wszystko. Odcinek ulicy Ząbkowskiej, a dokładnie między ulicą Targową i Brzeską został nawet wpisany do rejestru zabytków i możemy się tam wybrać na spacer, jednak pamiętajcie o wygodnych butach, bo to jedyne miejsce, w którym pozostał oryginalny, stary bruk.

Wychodząc poza Pragę traficie na Stare Miasto, gdzie wszystko pozostało nietknięte nowoczesnością. Spotkacie tam ulicznych iluzjonistów, tancerzy, sprzedawców i klimatyczne kamienice, a w nich najróżniejsze miejsca na smaczną przekąskę, ale też na przyjemną kolację. Na starówce warto też udać się do Zamku Królewskiego, który mimo silnych zniszczeń w czasie II Wojny światowej został pięknie odbudowany i  dalej zachwyca.

Prosto stamtąd warto przejść do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i odwiedzić jej wspaniały ogród na dachu, jeden z najpiękniejszych i największych w Europie. W dolnej części ogrodu główne atrakcje stanowią staw, fontanna i granitowe rzeźby Ryszarda Stryjeckiego nawiązujące do motywów kosmologicznych. Mówiąc o kosmosie, od razu na myśl przychodzi niezwykłe planetarium w pobliskim Centrum Nauki Kopernik. Interaktywna wystawa i ciekawe pokazy w tym miejscu, to zdecydowanie interesująca propozycja na cały dzień dla całej rodziny. Centrum Nauki Kopernik dokłada wszelkich starań, aby przybliżyć zwiedzającym zawiłe tajemnice chemii, fizyki, astronomii i wielu innych nauk.

W Warszawie, wbrew pozorom,  znajduje się również bardzo dużo zieleni. Najsławniejszym takim zielonym miejscem są Łazienki Królewskie przy Alejach Ujazdowskich. To właśnie tu, ostatni król Polski, Stanisław August wydawał swoje słynne obiady czwartkowe. A w Pałacu na Wyspie gościł najznamienitsze osobistości z całej Europy – władców, polityków, malarzy czy poetów. Dziś ciężko o spotkanie takich osobistości, jednak przy odrobinie szczęścia natkniecie się podczas spaceru na piękne i majestatyczne pawie.

Warszawa chowa wiele tajemnic, które można odkrywać każdego dnia. Jeśli zastanawiacie się nad wizytą, to zachęcamy do pobytu w  Hotelu Moxy Warsaw Praga, gdzie nowoczesność zdecydowanie zajrzała. Zamiast klasycznej recepcji proponujemy check-in w hotelowym barze i smaczny drink na dobry początek pobytu.  Mamy Wam również do zaproponowania aż 141 nowoczesnych pokoi ze wszystkim, czego możecie potrzebować. A jak zgłodniejecie, to w hotelu nasyci Was dostępne całą dobę Grab&Go. Zatem, jeśli dawno nie odwiedziliście Warszawy albo marzy Wam się przyjemny weekend w pięknym hotelu, nie wahajcie się dłużej i zróbcie rezerwację w Dobrym Hotelu w Moxy Warsaw Praga, a my zadbamy o to, by Wasz pobyt był niezapomniany.

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Bezpieczny Hotel - nasze działania w związku z pandemią Covid-19 Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij