Dobry Hotel, Gdańsk
Magiczny klimat Świąt

Magiczny klimat Świąt

Wybierz termin
05 gru 2021
06 gru 2021
20 października 2020

Już za półtora miesiąca w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu, gdzie działają obiekty sieci Dobry Hotel, rozpoczną się tradycyjne bożonarodzeniowe jarmarki. Imprezy znalazły się na liście najbezpieczniejszych jarmarków świątecznych w okresie pandemii Covid-19, przygotowanej przez znany portal European Best Destinations.

Europeanbestdestinations.com to strona internetowa stworzona w celu promowania kultury i turystyki na Starym Kontynencie. Współpracują z nią główne europejskie biura oraz sieć Eden, będąca platformą wymiany dobrych praktyk w zakresie zrównoważonej turystyki. Od 2009 roku EBD nagradza i wyróżnia miejsca najczęściej odwiedzane przez gości, a jej zasięg obejmuje ponad 300 destynacji: od Akwizgranu po Zagrzeb. W tym roku, rekomendując miasta czy imprezy warte odwiedzenia, witryna bierze także pod uwagę rozwój pandemii koronawirusa i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Niedawno zaprezentowała listę najbezpieczniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Przy jej tworzeniu brano pod uwagę liczbę przypadków Covid-19 na milion mieszkańców, liczbę łóżek szpitalnych, bliskość lotnisk, dostępność środków sanitarnych, stan higieny w hotelach, sklepach, restauracjach, transporcie publicznym i miejscach publicznych, zaopatrzenie w żele wodno-alkoholowe, maski i wreszcie ciągi komunikacyjne na samych jarmarkach.

W zestawieniu najbezpieczniejszych imprez świątecznych Europy znalazły się jarmarki w Gdańsku,  Wrocławiu i Poznaniu, organizowane w centrach miast i w pobliżu obiektów sieci Dobry Hotel. Według EBD turyści znajdą na nich wszystko, co zapewnia magiczny nastrój Bożego Narodzenia: rękodzieło, lampki choinkowe, lodowiska i lokalną gastronomię. Na stoiskach będzie można płacić zbliżeniowo, handlowcy zostaną wyposażeni w maski ochronne, a oznakowana trasa pozwoli odwiedzającym nie krzyżować się z przechodniami w ciągach komunikacyjnych.

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy w historycznym centrum Gdańsku, rozpocznie się 23 listopada i potrwa do 1 stycznia. Jego niezwykłą atmosferę tworzy przede wszystkim niepowtarzalna sceneria m.in. ulice wytyczone specjalnie tylko na tę okazję: Czekoladowa, Cynamonowa, Anioła i Wigilia. Zdaniem rekomendujących miasto stanowi idealne połączenie bezpieczeństwa, wypoczynku i relaksu w okresie zimy. Niedaleko mieści się nasz 4* Hotel Arkon Park Business & Sport, zlokalizowany w dzielnicy Gdańsk Przymorze, dysponujący 81 pokojami mogącymi pomieścić do 163 osób. Na jego terenie znajduje się centrum fitness oraz Restauracja Zielony Pieprz, serwująca dania kuchni międzynarodowej. Goście świątecznych jarmarków będą mogli skorzystać także z pozostałych obiektów sieci Dobry Hotel w Trójmieście, zlokalizowanych w pobliskim Sopocie: Villi Sedan oraz Hotelu Aqua Sopot oraz w Gdyni – Hotel Różany Gaj.

Do najpiękniejszych w Europie zaliczono również wrocławski jarmark bożonarodzeniowy, czynny od połowy listopada do końca grudnia. Jest organizowany na Rynku i Placu Solnym, gdzie stanie m.in. trzypoziomowy bajkowy dom z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem. Turyści będą mogli ogrzać się w nim przy kominku, napić gorących napojów i spędzić czas w świątecznej przestrzeni, podziwiając panoramę jarmarku z innej perspektywy. Dla najmłodszych zaplanowano Bajkowy Zagajnik oraz widowisko „Magia Świąt w baśniach” z „Czerwonym Kapturkiem”, „Dzielnym małym krawcem”, „Królewną Śnieżką” czy „Pinokiem”, których magiczna wizualizacja i dźwięk wprowadzą maluchy w prawdziwie bajkowy świat. W tym czasie dorośli będą mogli obejrzeć i kupić wyroby rzemieślnicze oraz skosztować świątecznych potraw rodem z Polski, Alzacji, Turcji i Hiszpanii. Na gości jarmarku czekać będzie 4* Best Western Premier Hotel City Center, wchodzący w skład sieci Dobry Hotel, zlokalizowany niedaleko wrocławskiego Rynku przy ulicy Gwarnej.

Między 17 listopada, a 21 grudnia odbędzie się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu. Magiczne aranżacje i stoiska staną na tamtejszym Starym Rynku oraz Placu Wolności. W jego trakcie na turystów czekać będą drewniane kramy z zimowymi przysmakami, rozmaitymi prezentami i rękodziełem. W dniach 8-9 grudnia na Rynku odbędzie się także Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej gromadzący zawodników z całego świata, którzy na oczach gości zmienią ogromne bloki lodu w dzieła sztuki. Miłośnicy mocniejszych wrażeń będą mogli z kolei podziwiać widok zabytkowej części miasta podczas przejażdżki na diabelskim młynie.

Przybywający do stolicy Wielkopolski mogą skorzystać z oferty naszego Hotel Altus Poznań Old Town – trzygwiazdkowego obiektu zlokalizowanego w jednej z najbardziej charakterystycznych budowli Poznania, kompleksie Alfa. Dysponuje on 109 klimatyzowanymi pokojami urządzonych w stylu modernistycznym. Lokalizacja w centrum miasta, blisko Dworca Głównego i Rynku sprawia, że będzie on doskonałym miejscem wypoczynku zarówno dla rodzin jak i turystów indywidualnych.

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Bezpieczny Hotel - nasze działania w związku z pandemią Covid-19 Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij