Dobry Hotel, Gdańsk
Poznań – miasto pełne historii

Poznań – miasto pełne historii

Wybierz termin
05 gru 2021
06 gru 2021
02 lutego 2021

Poznań to kolebka polskiej państwowości, jest bowiem, wedle części źródeł, pierwszą stolicą Polski, a w katedrze poznańskiej są pochowani Mieszko I oraz Bolesław Chrobry. Jedną z wizytówek Poznania jest Stary Rynek, który jest uznawany za jeden z najładniejszych w naszym kraju. Niedaleko rynku znajduje się trzygwiazdkowy Hotel Altus Poznań Old Town. Sam hotel mieści się w jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Poznania czyli w kompleksie wieżowców „Alfa”.

Kompleks wieżowców „Alfa” jest jednym z symboli miasta. Jest on też przykładem powojennego modernizmu. Hotel Altus Poznań Old Town jest swoistym hołdem dla tego nurtu ponieważ jego wnętrza są zaprojektowane na wzór wystroju z tamtych lat. Nasz hotel  jest idealnym miejscem dla miłośników czasów PRL.

Hotel Altus Poznań Old Town jest idealnym miejscem dla osób podróżujących zarówno biznesowo jak i rekreacyjnie. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Starego rynku, Poznańskich Hal Targowych oraz Dworca Głównego. Hotel ma też bogatą ofertę sal szkoleniowo – konferencyjnych, dzięki czemu konferencje czy szkolenia biznesowe nie są dla nas wyzwaniem, a w ich przerwach podamy smaczną kawę i pyszny lunch.

Ale Poznań to nie tylko rynek czy hale targowe. W Poznańskim Muzeum Narodowym znajduje się obraz Calud’a Moneta „Plaża w Pourville” – „bohater” jednej z najbardziej zuchwałych kradzieży w polskiej historii. W 2000 roku, budowlaniec z Olkusza wyciął go z ram i przywłaszczył go na ok. 10 lat. Kradzież tłumaczył tym, że rzekomo obraz go opanował. Warto też zobaczyć Collegium Martineum UAM, czyli dawną siedzibę Komitetu wojewódzkiego PZPR. Zachowane są tu oryginalne wnętrza,
a w podziemiach gmachu mieści się stołówka "Ogród smaków Pani Marii", z obrazem Margaret Thatcher na ścianie. Przepyszne obiady, wystrój w klasyczne retro i zachowana oryginalna architektura z późnych lat 40. Poznań jest też nie małą gratką dla miłośników powieści Małgorzaty Musierowicz. To właśnie w tym mieście toczy się akcja każdego z 22 tomów „Jeżycjady”. W secesyjnej kamienicy przy ulicy Roosevelta 5, która istnieje naprawdę, przeżywa swoje przygody rodzina Bojerków.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie swoich gości Hotel Altus Poznań Old Town wdrożył szereg dobrych zasad higieny i bezpieczeństwa, które pozwolą cieszyć się udanym pobytem. Mamy nadzieję, że obostrzenia zostaną w najbliższym czasie zdjęte i będziemy mogli Was z radością powitać.

Poznań ma wiele do pokazania, dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się możliwościami pobytu w Hotelu Altus Poznań Old Town.

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Bezpieczny Hotel - nasze działania w związku z pandemią Covid-19 Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij