Dobry Hotel, Gdańsk
Dlaczego czas tak szybko płynie i jak nie dać się stresowi

Dlaczego czas tak szybko płynie i jak nie dać się stresowi

Wybierz termin
05 gru 2021
06 gru 2021
14 kwietnia 2021

Wraz z wiekiem coraz częściej przyłapujemy siebie, czy też osoby w naszym otoczeniu na myśleniu i narzekaniu, że czas płynie jakoś szybciej i na nic nie starcza nam czasu. Czy rzeczywiście to możliwe, że jako dzieci, mieliśmy więcej godzin w ciągu doby? Z czego to wynika i co zrobić ze stresem, który się przy tym pojawia?

Steve Taylor, psycholog, a także autor książki „Making Time” wyjaśnia, że prędkość upływu czasu ma bezpośredni związek z odbieranymi bodźcami. Żyjąc w ciągłym biegu, w dorosłym życiu, nie zwracamy uwagi na tak wiele aspektów, jak robią to dzieci. Każda ilość informacji, bodźców, emocji i myśli wymaga od nas aktywności umysłowej, więc kiedy ignorujemy otaczające nas sygnały i brniemy do przodu wykonując machinalnie zadania – odbieramy sobie możliwość doświadczania. W dużym skrócie oznacza to, że czas wydawał nam się kiedyś dłuższy, ponieważ dokładaliśmy dużego wysiłku umysłowego do czynności poznawczych. Dziś powtarzamy, jak mantrę „byle do weekendu” ignorując możliwości, które stają przed nami każdego dnia i wpadamy na prostą drogę do stresu.

 

Mindfulness dla każdego

Stając w obliczu szybkiego życia, pracy i stresu mijających dni powinniśmy szukać rozwiązań, które pozwolą nam zwolnić i docenić to, co tu i teraz. O mindfulness mówi się dużo, jednak odrobinę niewdzięcznie przypina się mu łatkę „ tylko dla ćwiczących jogę”. Mindfulness to w rzeczywistości trening uważności, który pozwala na celowe i świadome skierowanie uwagi na doznania danej chwili, co sprawdzi się dla każdej osoby, szukającej wewnętrznego spokoju i chcącej zwolnić. Roztrząsanie przeszłości, ani stałe zamartwianie się o przyszłość zupełnie nie wspierają naszego szczęścia. Dzięki zatrzymaniu się na chwilę i skutecznemu treningowi uważności możemy osiągnąć równowagę emocjonalną, nauczyć się koncentracji i relaksu oraz tego jak poradzić sobie ze stresem dnia codziennego.

 

To niezwykle istotna technika przy dbałości o redukcję stresu, jednak nie jest jedyną możliwością. Specjaliści podkreślają, że codzienne, drobne rytuały mogą przynieść wspaniałe efekty, jeśli uda się stosować je regularnie. To może być spacer, ciepła kąpiel, masaż, czas na książkę czy odrobina wysiłku fizycznego. To może być wszystko, co sprawia nam radość i pozwala skupić uwagę jedynie na sobie w tej danej chwili.

 

Naturalne piękno

Świetne efekty w redukcji stresu przynosi również obcowanie z naturą i doświadczanie jej piękna. Czasem wystarczy wyjść do ogrodu czy pobliskiego parku, jednak istnieją też propozycje podróży. Dwie z jedenastu lokalizacji Dobrego Hotelu znajdują się w szczególnie urokliwych miejscach otoczonych przyrodą. Dom Zdrojowy Resort & SPA w Jastarni to miejsce nad samym morzem, przy piaszczystej plaży, jednak skryte w bogatym i różnorodnym lesie. Morska bryza przynosi świeże powietrze, które bez trudu pozwala nam odetchnąć pełną piersią i pozbyć się zmartwień. Natomiast wewnątrz hotelu funkcjonuje świetnie przygotowana strefa relaksu, oferując szeroką gamę zabiegów pielęgnacyjnych dla twarzy i ciała: https://www.hoteldomzdrojowy.pl/wellness-spa/zabiegi-spa

 

Drugie z miejsc, to zlokalizowany na środku jednego z mazurskich jezior Hotel Mikołajki Leisure & SPA. Tamtejsze, zapierające dech w piersi widoki, różnorodna fauna i flora, a także wszechobecna cisza, to idealne miejsce na wypoczynek i zadbanie o swoje zdrowie. Dla lubiący żeglugę dostępne są łódki, a dzień spędzony na wodzie z pewnością pozwoli zapomnieć o trudach dnia codziennego i oczyści umysł. Poza tym, dostępne dla Gości są baseny, sale fitness, ale i sauny, które to sprawdzą się doskonale, jako miejsce do samotnej medytacji i ćwiczeń oddechowych: https://www.hotelmikolajki.pl/spa/swiat-saun

 

Niezależnie od wybranej metody, sposoby redukujące stres należy praktykować każdego dnia. Dbajmy o siebie i doceniajmy każdy moment, aby nie zagapić się przy najważniejszych chwilach i nie utracić ich na zawsze. Pamiętajmy, że wszystko zależy od nas i naszych codziennych praktyk, bo jeśli zaczniemy na nowo, jak dzieci, przyglądać się światu i doceniać jego różnorodność, to czas dla nas zwolni. A teraz czas zrobić coś tylko dla siebie. Ruszajcie.

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Bezpieczny Hotel - nasze działania w związku z pandemią Covid-19 Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij