Dobry Hotel, Gdynia
Grupa Dobry Hotel - hotele z duszą i historią

Grupa Dobry Hotel - hotele z duszą i historią

Choose a date
27 Apr 2024
28 Apr 2024
19 October 2023

Inwestujemy i rozwijamy miejsca, które są czymś więcej niż hotelem. Stąd w naszym portfolio tak ważne miejsce zajmują obiekty z historią w nowoczesnej odsłonie - jedyne i niepowtarzalne, jak pięciogwiazdkowy Hotel Altus Palace we Wrocławiu - w budynku dawnego Pałacu Leipzigera, w sąsiedztwie pięknego Ogrodu Staromiejskiego, Hotel H15 Boutique w Warszawie, nasze hotele na Starym Mieście w Krakowie - H15 Luxury Palace i H15 Hotel Francuski. Wiele z nich to perły historii, architektury, miejsca z duszą i ciekawą przeszłością.

Hotel H15 Luxury Palace

Hotel H15 Luxury Palace w Krakowie to miejsce magiczne. Tu znajdował się w przeszłości pałac należący do szlacheckiej rodziny Lubomirskich – jednej z najbogatszych rodzin w Polsce w minionej epoce. Hotel powstał z połączenia czterech XVI wiecznych kamienic oraz nowo dobudowanej części. W latach 2016 - 2020 budynek przeszedł gruntowny remont i rozbudowę, podczas której został rozszerzony o nowe części w oficynie. Równolegle prowadzone były prace konserwatorskie i odtworzeniowe, efektem których są odkrycia polichromii m.in. znajdujących się w pomieszczeniach na I piętrze. W trakcie remontu zostały odrestaurowane między innymi okucie XVIII-wiecznej bramy oraz barokowy portal z herbem Lubomirskich – Szreniawą. Zachowały się również barokowe stiuki zdobiące wielką sień przejazdową pełniącą obecnie rolę lobby. Wiele z dawnej świetności zachowały też reprezentacyjne wnętrza pierwszego piętra. H15 Luxury Palace - jako jedyny hotel w Polsce - znalazł się na liście 15 najpiękniejszych hoteli w Europie w zestawieniu „Fodor’s Finest Hotels 2022”.

H15 Hotel Francuski

Hotel Francuski zbudowany został w latach 1911-1912. Rozpoczął swoją działalność 1 czerwca 1912 roku i był wówczas najnowocześniejszym krakowskim hotelem, wyposażonym we wszystkie cuda ówczesnej techniki - własny automobil przywożący Gości z dworca, pneumatyczną pocztę, centralne ogrzewanie, wanny w łazienkach, a nawet kurki kranowe pokryte złotem. Nic zatem dziwnego, że szybko zyskał renomę najbardziej ekskluzywnego hotelu w mieście, stając się ulubionym miejscem spotkań intelektualnej elity Krakowa. To właśnie w jego murach 12 października 1919 roku narodził się Polski Komitet Olimpijski. Historię osiągnięć polskiego sportu związaną z Polskim Komitetem Olimpijskim podziwiać można w Sali Olimpijskiej Hotelu Francuskiego, w której podpisano akt założycielski Komitetu Udziału Polski w Igrzyskach Olimpijskich (nazwa obowiązywała do 1925 roku).

Hotel H15 Boutique

Mieści się w warszawskiej kamienicy, która powstała w latach 1892-97. Historia dała dobre podwaliny do połączeń z nowoczesną formą architektoniczną. Eklektyczne zdobienia elewacji w latach 20. XX w. zostały zastąpione neoklasyczną fasadą socrealistyczną. W takiej formie budynek przetrwał bez większych zmian do czasu, kiedy powstał tutaj hotel. Architektura Hotelu H15 Boutique jest częściowo zależna od historycznych uwarunkowań. Nawiązaniem do znajdujących się pierwotnie wzorów ‘karo’ na klatkach schodowych jest przywrócenie tych elementów na korytarzach oraz zastosowanie przeskalowanej czarno-białej kraty na patio. Charakterystyczna cechą wnętrz jest dedykowana dla każdego apartamentu sztuka autorstwa Rity Zimmerman. Zarówno architektura budynku, jak i wnętrza łączy ta sama idea – mieszanka starego i nowego w dedykowanym specjalnie dla H15 autorskim projekcie.

Altus Palace

Hotel Altus Palace mieści się we Wrocławiu - w zabytkowym budynku dawnego Pałacu Leipzigera, w sąsiedztwie pięknego Ogrodu Staromiejskiego, nieopodal największych atrakcji miasta: Starego Rynku, Opery Wrocławskiej, Teatru Lalek i Ostrowa Tumskiego. Pieczołowicie odrestaurowane, historyczne wnętrza wzbogacone zostały o nowoczesne, artystyczne aranżacje, w których zadbano o najwyższy komfort i niepowtarzalną, unikatową atmosferę miejsca. Zabytkowy budynek dawnego Pałacu Leipzigera powstał w 1874 roku jako rodzinna rezydencja bankiera Ignatza Leipzigera. Architektem pałacu był Carl Schmidt, który zaprojektował również Wzgórze Liebicha (obecnie Wzgórze Partyzantów) i Teatr Miejski (dziś Opera).W późniejszych latach właściciel sprzedał bydynek miastu - przed II wojną światową był on siedzibą banku i instytucji miejskich, a po 1945 r. ulokowano w nim biura.

Pałac Leipzigera od początku był miejscem niezwykle prestiżowym – jego ozdobą była reprezentacyjna klatka schodowa ze zdobionymi poręczami, marmurami karraryjskimi, kolumnami i sztukateriami. Zarówno zachwycające lobby, jak i piękną salę balową, czy oryginalne marmoryzowane stiuki, po pieczołowitej renowacji, mogą obecnie podziwiać Goście Hotelu Altus Palace.

see on map
Booking not available
To book your stay, please contact the reception.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close